Blog
Jak dobrać rodzaj węgla opałowego do zapotrzebowania?
Węgiel opałowy jest w Polsce jednym z najczęściej wykorzystywanych paliw opałowych. Jego odpowiedni rodzaj oraz jakość jest kluczowymi czynnikami wpływającymi na wydajne, oraz bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń, dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj węgla do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie stałego komfortu cieplnego, przy całkowitym wykorzystaniu potencjału danego paliwa opałowego.
Proces powstawania ekogroszku od A do Z
Ekogroszek z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to jeden z rodzajów paliwa stałego wykorzystywanego do ogrzewania domów oraz innych budynków. Do jego produkcji wykorzystuje się węgiel kamienny, jednak otrzymany ekogroszek jest paliwem wydajniejszym, bardziej ekologicznym i łatwiejszym w wykorzystaniu. To, jakie finalne właściwości będzie miała dana partia tego paliwa, jest zależne przede wszystkim od tego, w jaki sposób zostanie przeprowadzony proces jego produkcji.
Ekologiczne opalanie węgla, czyli co musisz wiedzieć o ekogroszku
Ekogroszek to jeden z surowców wykorzystywanych do opalania. Nazwa nie wzięła się jak znikąd, bowiem jest on uznawany za wysoce ekologiczny. Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się o nim więcej oraz sprawdzić, dlaczego dokładnie warto zdecydować się na jego zakup.
Jak konfekcjonuje się węgiel?
Ogrzewanie budynków węglem jest w Polsce bardzo popularne z oczywistych względów i nic nie wskazuje na to, że będziemy rezygnować z tego naturalnego paliwa. Używamy ekologicznych pieców i kotłów wysokiej klasy, a to zgodne ze wszelkimi przepisami i wymaganiami. Chętnie korzystamy z węgla konfekcjonowanego, czyli pakowanego w specjalne worki, bo niesie to za sobą szereg zalet. W naszym wpisie przyjrzymy się, w jaki sposób konfekcjonuje się węgiel.
Jak palić miałem węglowym?
Miał węglowy jest produkowany z węgla kamiennego, jednak różni się od innych wyrobów węglowych i nie chodzi tu wyłącznie o rozmiar ziaren. Nie jest poddawany wieloetapowej obróbce ani oczyszczaniu, dlatego też 1 lipca 2020 roku obowiązują restrykcyjne przepisy dotyczące jego sprzedaży i używania. Sprawdźmy, kto może dziś palić miałem węglowym i jakich restrykcji powinien przestrzegać.
Jak prawidłowo przechowywać węgiel?
Węgiel należy do popularnych, a jednocześnie niezwykle efektywnych energetycznie źródeł opału. Jest łatwo dostępny i oferowany w przystępnych cenach, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę ilość ciepła uzyskiwaną przy jego spalaniu. Węgiel kamienny wykazuje też dobrą trwałość, jednak przy jego przechowywaniu trzeba pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków zabezpieczających go przed utratą części właściwości. Przekonajmy się, o jakich zasad trzeba przestrzegać, magazynując węgiel.
Dlaczego warto wybierać węgiel orzech?
Węgiel jest wciąż najpopularniejszym nośnikiem energii używanym do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością, a przy prawidłowym spalaniu nie będzie przyczyniał się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza. Dla większości użytkowników duże znaczenie ma też jego łatwa dostępność oraz korzystna cena w stosunku do ilości ciepła, jakie można z niego wyprodukować. W sprzedaży znajdują się różne rodzaje i gatunki węgla. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się węgiel orzech. Przyjrzyjmy się bliżej jego właściwościom i sprawdźmy, jakie są jego zalety.